Strona główna » NAJNOWSZE, Ubrania, ZAKUPY » W czym do spania?

W czym do spania?

Śpiące dziecko to najpiękniejszy widok na świecie. Żeby ten sen był wygodny i jak najbardziej komfortowy, mama musi wybrać odpowiedni strój dla swojego malucha. Ubranko do spania powinno spełniać pewne warunki, np. umożliwiać szybką zmianę pieluchy, a także zmieniać się wraz z porami roku i wiekiem dziecka.

w czym do spania

Koszulka / kaftanik

Świetnie sprawdzają się w przypadku noworodków i małych niemowląt. Nadają się również dla starszych dzieci. Nie krępują ruchów, nie przylegają do ciała i łatwo je założyć. Musimy pamiętać, aby w przypadku noworodka kaftaniki zapinane były wyłącznie z przodu, najlepiej kopertowo. W cieple noce wystarczy koszulka i pieluszka, w chłodniejsze możemy założyć mniejszym dzieciom śpioszki, a większym spodnie.

Śpioszki / półśpioszki

Najodpowiedniejsze dla niemowląt. Zapinane na ramionach nie uciskają brzucha, co jest ważne w przypadku jeszcze niezagojonego pępka. Dobrze kryją plecy. W połączeniu z kaftanikiem czy koszulką sprawdzają się w chłodne noce. Bywają jednak kłopotliwe podczas przebierania, dlatego wybierajmy modele z rozpinanymi nogawkami. Półśpioszki (czyli spodnie z zakrytymi stópkami) są wygodniejsze przy przebieraniu, stanowią dobre połączenie z body.

Body

W body możemy ubrać zarówno maluszka, jak i roczne dziecko. Jeśli jest taka możliwość, noworodkowi kupmy body rozpinane kopertowo, zdecydowanie łatwiejsze przy zakładaniu. Na korzyść body przemawia dobre przytrzymanie pieluchy. Plusem jest też to, że chroni plecy i nie krępuje ruchów. Nadają się na ciepłe i zimne noce – wystarczy krótki rękaw zamienić na długi. Można dołożyć półśpioszki albo spodenki. W sytuacjach ekstremalnych (bardzo zimne noce) można na body założyć pajacyk.

Pajacyki / pajac bez stópek / rampers

Pajace wiodą prym wśród nocnych kreacji. Wszystko dzięki temu, że są wygodne, nie mają gumek ani żadnych ozdób, które mogłyby drażnić ciało. Świetnie sprawdzają się, jako strój do spania dla nocnych rozkopywaczy, oczywiście jeśli wybierzemy wariant ze stopami. Kupując zwróćmy uwagę, aby pajac miał rozpinane obie nogawki, w przypadku jednej szybko zorientujemy się, że nogi dziecka nie są z gumy. W chłodniejsze noce możemy pod pajaca założyć body lub też wybrać pajaca uszytego z cieplejszego materiału. W cieplejsze noce wybierzmy pajaca bez stópek lub rampers.

Tradycyjne piżamki

Nadają się dla starszych dzieci, szczególnie dla tych odpieluszkowanych. Przy zakładaniu są wygodniejsze od pajaca. Do wyboru mamy te z krótkim i te z długim rękawem, różnią się też długością nogawek.

Jakie cechy powinny łączyć wszystkie ubranka do spania?

Przede wszystkim wygoda dzięki odpowiedniemu krojowi oraz materiał – bawełna. Nie powinny być też ani za ciasne, ani za duże. W przypadku różnego typu awarii powinny się dać szybko zmienić na nowy komplet. Najważniejsza jednak jest łatwość dostępu do pieluszki, niezwykle istotna podczas nocnego przebierania.

Czego powinniśmy unikać?

Zapinania na plecach, kołnierzyków, dużych haftów i aplikacji oraz zdobień, które odciskałyby się na ciele dziecka. Chociaż czasami kuszą nas piękne wzory i formy ubranek, kwestię ubranek do spania traktujmy wyłącznie przez pryzmat komfortu snu naszego maluszka.

Komentarze

Wydrukuj artykuł
Copyright © 2010 · Matko jedyna! · All Rights Reserved · RSS Artykuły · RSS Komentarze
Wes Hopkins Jersey