Strona główna » MAMA, Pielęgnacja, ZAKUPY, Zdrowie i pielęgnacja » Puder mineralny – zastosowanie, właściwości i rodzaje

Puder mineralny – zastosowanie, właściwości i rodzaje

Puder mineralny to innowacyjny kosmetyk, który idealnie pokrywa niedoskonałości twarzy, a przy tym nie wytwarza efektu maski, nie zapycha porów i sprawia, że skóra może swobodnie oddychać. Stanowi idealne wykończenie makijażu lub – w przypadku skóry, która nie wymaga bardzo intensywnego pokrycia niedoskonałości – jego podstawę. Powinien znaleźć się w ekwipunku każdej kobiety – nie tylko w celu wykonania porannego makijażu, ale również, by w ciągu dnia odświeżyć twarz i zmatowić ją, jeśli zdążyła się przetłuścić.

 

Właściwości pudrów do twarzy

  • Puder rozświetlający. Puder rozświetlający powinien być nakładany na strategiczne partie twarzy – czoło, miejsce między brwiami, czubek nosa oraz nad górną wargę. Twarz będzie rozświetlona i optycznie wyszczuplona, a wszystko dzięki zastosowaniu specjalnych molekuł odbijających w specyficzny sposób światło. Nie ma potrzeby nakładać pudru na policzki, zwłaszcza jeśli mają one tendencję do wysuszania się.
  • Puder matujący. Większość pudrów, ze względu na swoją specyfikę, posiada właściwości absorbujące tłuszcz i łój. Puder często również służy jako kosmetyk wykańczający makijaż i jest nakładany na samym końcu. Nałożony na twarz zapobiega jej świeceniu i utrzymuje matowy efekt. Składniki zawarte w pudrze posiadają właściwości pochłaniające wodę i dzięki temu zamykają ją w sobie i nie dopuszczają do świecenia się twarzy.
  • Puder brązujący. Używając pudru brązującego, należy wykazać się wyjątkową ostrożnością, gdyż jeśli nałożymy go za dużo, to możemy za bardzo przyciemnić twarz. Natomiast umiejętnie użyty jest w stanie skutecznie zastąpić róż na policzki, podkreślając je i kontrując twarz. Poprawnie nałożony puder brązujący sprawi, że skóra będzie ocieplona i uzyska ładny koloryt.

Czym jest puder mineralny?

Puder mineralny – np. ten z oferty marki L’Oreal Paris – posiada bardzo prosty skład – zawiera jedynie minerały i pigmenty w proszku. Jest bezpieczny dla różnych typów skóry, gdyż nie wywołuje żadnych podrażnień oraz alergii. Dzięki zawartościom naturalnych składników jest odpowiedni dla osób borykających się z częstymi wysypkami i stanami zapalnymi. Został pozbawiony niepotrzebnych, chemicznych barwników, konserwantów i zapachów. Dodatkowo wyposażony jest w filtr, który umożliwia swobodną ekspozycję twarzy na słońce bez ryzyka przedwczesnego postarzenia skóry czy jej poparzenia. Obok pudrów mineralnych można jeszcze znaleźć te pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.

Najpopularniejsze rodzaje pudrów do twarzy

  • Puder sypki. Pierwotnie puder występował jedynie w tej formie. Sypka konsystencja powinna być nakładana przy pomocy dużego, gęstego pędzla. Puder powinien być nakładany na środek twarzy i następnie rozprowadzany na boki. W przypadku nabrania na pędzel zbyt dużej ilości kosmetyku należy odcisnąć go na nadgarstku.
  • Puder w kremie. Puder w kremie posiada aksamitną konsystencję, dzięki czemu sprawdza się w kontakcie z przesuszoną i wrażliwą skórą. Tego rodzaju puder uznawany jest za kombinację dwóch innych kosmetyków, tj. fluidu i korektora. Puder w kremie pozwala uzyskać efekt naturalnego i dziewczęcego makijażu, a jednocześnie ma bardzo dobre właściwości kryjące.
  • Puder prasowany. Puder prasowany powinien być nakładany przy pomocy specjalnej gąbeczki lub pędzelka. Zapobiega błyszczeniu się twarzy, skutecznie ją matując. Dzięki niemu można pozbyć się nieestetycznych cieni pod oczami. Należy jednak uważać, aby nie pękł.
  • Puder w kulkach. Puder w kulkach bardzo dobrze utrwala makijaż, dlatego swobodnie można go nałożyć na podkład lub fluid. Sprawia, że skóra nabiera naturalnych odcieni. Kulki najczęściej mają również właściwości brązujące. Nie należy się dziwić, gdy są one w dwóch różniących się od siebie kolorach – dobrano je tak, aby uzyskany efekt był wielotonowy i tym samym bardziej naturalny.

Komentarze

Wydrukuj artykuł
Copyright © 2010 · Matko jedyna! · All Rights Reserved · RSS Artykuły · RSS Komentarze
Wes Hopkins Jersey