Strona główna » MAMA, NAJNOWSZE, Zdrowie i pielęgnacja » Pielęgnacja skóry w ciąży

Pielęgnacja skóry w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas. Czas pełen oczekiwań i zmian. Każda kobieta spodziewająca się dziecka (szczególnie tego pierwszego) ze zdumieniem obserwuje jak zmienia się jej ciało, które przygotowuje się na wydanie na świat potomstwa. Ciąża to ogromna rewolucja dla całego organizmu – także dla skóry, która przez dziewięć miesięcy jest nieustannie napięta i się rozciąga. Dlatego też warto szczególnie mocno zadbać o pielęgnację skóry w ciąży, aby nie tylko cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, ale także szybko wrócić do kondycji po porodzie.

Na ratunek skórze – balsam nawilżający w ciąży

Skóra w czasie ciąży przechodzi nieustanne zmiany. Rozhuśtana praca hormonów, a także stałe napięcie i rozciąganie się skóry są przyczyną jej przesuszenia. Dlatego też nawilżanie jest podstawą pielęgnacji ciała w ciąży.

W zasadzie całe ciało kobiety ciężarnej ulega zmianie – od czubka głowy aż po same stopy. Jednak najbardziej narażona na negatywne konsekwencje tych zmian jest skóra brzucha i piersi. Budowa ciała, uwarunkowania genetyczne, zmienne stężenie hormonów, a także rosnące maleństwo – wszystko to sprawia, że skóra przyszłej mamy znacznie się rozciąga, przez co staje się mniej elastyczna, a także skłonna do występowania nieestetycznych rozstępów. Chociaż istnieje wiele sposobów (zarówno kosmetycznych, jak i tych z zakresu medycyny estetycznej) na poradzenie sobie z białymi lub sinymi liniami na ciele, lepiej zawczasu zadbać o to, aby wcale się nie pojawiły, bowiem jest to o wiele łatwiejsze, niż ich późniejsze usunięcie.

Bardzo dobrym sposobem na poprawienie elastyczności skóry jest regularne stosowanie mleczka nawilżającego lub innych kosmetyków o takich właściwościach. Używanie tego typu preparatów – chociaż dwa razy dziennie – gwarantuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry, a co za tym idzie zapobiega jej przesuszeniu, tak powszechnemu w okresie ciąży. Dodatkowo poprawia krążenie, czyli stymuluje wydzielanie toksyn i dotlenia komórki.

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych specjalnie na te magiczne 40 tygodni. Każda przyszła mama może wybrać z tego asortymentu coś dla siebie, jednak bez obaw może stosować również “zwykłe” kosmetyki, które z pewnością mogą przynieść podobny efekt. Ponieważ skóra w ciąży boryka się nie tylko z maksymalnym rozciągnięciem, ale także pękającymi naczynkami czy przebarwieniami, warto wykorzystać kosmeceutyki, które bezpośrednio odpowiadają na potrzeby ciała ciężarnej. Produktów tego typu jest tak wiele, że z łatwością każdej przyszłej mamie przyjdzie wybór tego odpowiedniego. Odwiedź stronę: http://www.vichy.pl/produkty/strona-g%C5%82owna/h.aspx i znajdź odpowiedni kosmetyk dla siebie.

Aktywna ciąża – inne sposoby na zachowanie elastyczności ciała w ciąży

Chociaż stosowanie balsamów nawilżających jest podstawą pielęgnacji skóry w ciąży, nie daje ono stuprocentowej ochrony przeciw rozstępom i innym zmianom. Aby wzmocnić kondycję skóry, można dodatkowo stosować także inne praktyki, które z pewnością okażą się dla ciała bardzo pozytywne.

  • Zażywanie suplementów diety – rynek udostępnia wiele suplementów diety, które są bogate w witaminy i składniki odżywcze uzupełniające codzienną dietę. Jak podają producenci tego typu medykamentów – są to produkty, które mają zagwarantować przyszłej mamie zdrowie i urodę. Jednak mimo zawartych na ulotkach informacji o bezpieczeństwie, warto podchodzić do suplementacji raczej ostrożnie. Należy pamiętać, że wiele składników zawartych w tego typu produktach może przenikać do płodu i być dla niego szkodliwe.

  • Stosowanie zdrowej diety – jest lepszym rozwiązaniem niż suplementacja. Oczywiście istnieją przypadki, w których lekarz zaleca swojej ciężarnej pacjentce stosowanie tego typu medykamentów, jednak na ogół o wiele lepiej jest odpowiednio zbilansować swoją codzienną dietę, wprowadzając do niej większą dawkę owoców i warzyw.

  • Kontrolowanie wagi – skóra w czasie ciąży rozciąga się nie tylko dlatego, że rosnące maleństwo potrzebuje coraz więcej miejsca, ale także dlatego, że przyszła mama ma podwójny apetyt. Kontrolowanie wagi w ciąży może sprawić, że zmiany skórne w ciąży będą łagodniejsze.

  • Aktywność fizyczna – ciąża to nie choroba. Oczywiście jest to wyjątkowy stan, który wiąże się z wieloma niedogodnościami, szczególnie w I trymestrze, jednak około 15 tygodnia większość ciężarnych odczuwa wzrost energii i dobrego samopoczucia, które warto wykorzystać na ćwiczenia rozciągające – znacznie poprawią one elastyczność skóry.

Komentarze

Wydrukuj artykuł
Copyright © 2010 · Matko jedyna! · All Rights Reserved · RSS Artykuły · RSS Komentarze
Wes Hopkins Jersey