Strona główna » DZIECKO, NAJNOWSZE, Rozwój » Jak zaciekawić dziecko sztuką?

Jak zaciekawić dziecko sztuką?

W dzisiejszych czasach, gdy programy w telewizji są na wyciągnięcie ręki, na komputerze można grać w różnorodne gry, a kolorowe zabawki przyciągają uwagę, zainteresowanie dziecka sztuką może wydawać się naprawdę trudne. W końcu wizyta w teatrze, filharmonii, muzeum czy w galerii wydaje się niezbyt dobrą propozycją dla kilkulatka. Nie warto jednak rezygnować z atrakcji kulturalnych – to właśnie one pomagają w kształtowaniu gustów dziecka i jego spojrzenia na sztukę, co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

 

Zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach dostępne są, różnego rodzaju, ciekawe atrakcje kulturalne dla maluchów – jest w czym przebierać zwłaszcza w Warszawie, Krakowie czy we Wrocławiu i w innych metropoliach. Również mniejsze miasta mogą zaoferować wiele wciągających rozrywek dla dzieci. Na co warto zwrócić uwagę? Oto kilka naszych propozycji.

Wizyta w teatrze

Dzisiaj często teatr przegrywa z kinem – niesłusznie, ponieważ spektakle dla dzieci mają znacznie więcej walorów, pomagają w kształtowaniu charakteru, wyobraźni, uczą empatii dla innych. Teatry dla małego widza przygotowują spektakle nawet dla widzów od pierwszego roku życia! Opowiadają one wiele wyjątkowych przygód i uczestnictwo w jednej z nich będzie na pewno niezapomniane.

Muzea dla dzieci

Wydawałoby się, że muzeum nie jest zbyt atrakcyjnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu dla dzieci, ale tak naprawdę dzisiaj korzystać można również z ofert muzeów adresowanych specjalnie dla najmłodszych uczestników kultury. W Warszawie to między innymi Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka czy Państwowe Muzeum Etnograficzne. Na uwagę zasługuje także Muzeum Bajek oraz Baśni i Opowieści w Konstancinie-Jeziornej.

Warsztaty dla najmłodszych

Plastyczne, muzyczne, taneczne czy też teatralne – warsztaty dla dzieci dają najmłodszym możliwość zetknięcia się ze sztuką tak blisko, jak tylko można. Wspomagają poszukiwanie talentów i pomagają w ich rozwoju, dlatego też również warto wziąć je pod uwagę wtedy, gdy szuka się interesujących atrakcji kulturalnych dla maluchów.

 

Komentarze

Wydrukuj artykuł
Copyright © 2010 · Matko jedyna! · All Rights Reserved · RSS Artykuły · RSS Komentarze
Wes Hopkins Jersey