Strona główna » NAJNOWSZE, Rodzina, WYCHOWANIE » Dzień Matki

Dzień Matki

W mitologii italskiej i rzymskiej Maja jest boginią wzrastania, Matką Ziemią. Niektórzy utożsamiają ją z najstarszą z Plejad, matką Hermesa. Nietrudno więc się dziwić, że w wielu krajach świata to właśnie w maju obchodzi się Dzień Matki. A że maj zbliża się wielkimi krokami, warto zacząć zastanawiać się, co podarować własnej mamie.

 

Prezent na Dzień Matki nie powinien w żadnym razie być kupiony na ostatnią chwilę w pierwszym-lepszym sklepie z bibelotami. Każda mama z pewnością pamięta robione w przedszkolu laurki i zbierane z łąki kwiaty, którymi obdarowywały ją jej dzieci. Po wielu latach, gdy dysponuje się już większymi środkami finansowymi na prezent, należy wciąż włożyć w niego tyle samo serca.

Nawet jeśli nie masz zdolności poetyckich, bez trudu znajdziesz w internecie wiersz, który dobrze odda Twoje relacje z mamą. Pod żadnym pozorem nie wybieraj pierwszego, jaki Ci się spodoba. Znajdź taki, w którym będzie jakiś osobisty element, np. opisana matka ma ten sam kolor oczu co Twoja, lub unosi się od niej zapach świeżego ciasta, jeśli Twoja mama uwielbia wypieki. Wpisanie tego wiersza do okolicznościowej kartki lub bileciku przy bukiecie kwiatów znacznie podniesie wartość sentymentalną takiego podarku. Oczywiście, jeśli czujesz się na siłach, napisany przez Ciebie wiersz będzie tu jeszcze lepszy.

Bukiet kwiatów jest uniwersalnym prezentem, który warto podarować mamie w tym szczególnym dniu. Zwróć jednak uwagę, aby kwiaty spodobały się Twojej mamie – wybierz gatunek i kolor, który lubi i który będzie dobrze komponował się z miejscem, w którym spodziewasz się, że bukiet zostanie ustawiony. Jeśli masz liczne rodzeństwo, zapytaj o planowane przez nich prezenty. Kwiaty są piękne, jednak ich nadmiar nieco kłopotliwy.

Innym dobrym pomysłem na prezent jest opakowanie ulubionych słodyczy lub kawy czy herbaty Twojej mamy. Jeśli wybierasz pudełko czekoladek, możesz je ozdobić własnoręcznie, przyklejając na wieko własnoręcznie zrobione kwiaty z papieru (Twojej mamie z pewnością wrócą miłe wspomnienia z czasów, gdy robiłeś dla niej laurki), wydrukowany lub wykaligrafowany wiersz.  Nie martw się na zapas, czy prezent okaże się trafiony, lub czy jest dostatecznie luksusowy. Najważniejsza w tym dniu jest pamięć i płynące ze szczerego serca chęci.

Komentarze

Wydrukuj artykuł
Copyright © 2010 · Matko jedyna! · All Rights Reserved · RSS Artykuły · RSS Komentarze
Wes Hopkins Jersey