Strona główna » NAJNOWSZE, Spacery i podróże, Transport » Chusty do noszenia dzieci

Chusty do noszenia dzieci

Nadchodzi czas, gdzie coraz bardziej zaczynają być popularne chusty i różne nosidła do noszenia dzieci. To jak żyjemy i jakie mamy potrzeby sprawia, że wózek zaczyna nie być wystarczający. Są sytuacje takie jak wakacje, zakupy, a nawet choroba dziecka gdzie chusta do noszenia dziecka działa cuda.

Bliskość to naturalne

Dlaczego noworodki przestają płakać jeśli tylko weźmiemy je na ręce? Tak właśnie działa magia dotyku, bliskości rodzica, ciepła jego ciała, oddechu i bicia serca. Dziecko, które spędziło tyle czasu w łonie matki, było tam noszone, kołysane, czuło się bezpiecznie. Nagle po urodzeniu czuje się dziwnie odłożone do łóżeczka i często mimo tego, że wszystkie inne potrzeby są zaspokojone dalej płacze i przywołuje opiekuna. Właśnie wtedy sytuację może uratować chusta, która otula dziecko jak bandaż, odciąża rodzica i daje ukojenie obojgu.

Od czego zacząć?

Jeśli jeszcze nie mamy chusty, a mamy już w domu małego noszniaka, warto skorzystać z porady specjalisty. Jeśli mamy taką możliwość najlepiej umówić się na indywidulną konsultację, na której doradca noszenia pomoże nam opanować techniki wiązania chusty. Oprócz różnych propozycji wiązań możemy wybierać także między różnymi długościami chust, a także ich rodzajem.

Co trzeba wiedzieć o noszeniu

W prawidłowym wiązaniu dostosowanym do potrzeb małego dziecka, można nosić już noworodka. Nie ma jednego słusznego wiązania. Wszystko zależy od budowy ciała rodzica i dziecka oraz ich oczekiwań wobec noszenia. Maluszek w chuście musi mieć pozycję kuczną, a nie siedzącą. Zgięcie nóżek w kolankach powinno wynosić około 110 stopni, co znaczy, że kolanka powinny być na wysokości pępka dziecka. Odwiedzenie nóżek, czyli rozkrok w przypadku noworodka nie większy niż 60 stopni, a w miarę dorastania dziecka nie powinien przekraczać 90 stopni. Pupa dzięki temu naturalnie wpada w zagłębienie chusty. Powstaje charakterystyczna kifoza, przesunięcie miednicy do tyłu. Chusta pełni rolę ciasnego bandażu, podtrzymuje dziecko na całej swojej płaszczyźnie, tym samym odciąża również noszącego. Dziecko i matka powinny być jednym ciałem. Kiedy noszący pochyla się do przodu, maluszek dalej ściśle przylega do niego.

Jaką chustę wybrać

Najważniejsze aby chusta była tkana splotem skośno-krzyżowy, czyli tkanina wykonana z bawełnianych, mocnych włókien tkanych wzdłuż i poprzek, która nawet po wielokrotnym praniu zachowuje swoją jakość i proporcje. Warto zastanowić się nad długością chusty dostosowaną do danego wiązania. To czy chusta będzie 100% bawełniana czy z domieszkami, zależy już tak naprawdę od naszych upodobań.

Chcesz wiedzieć więcej o chustach i noszeniu, zajrzyj na http://zamotani.pl/

Komentarze

Wydrukuj artykuł
Copyright © 2010 · Matko jedyna! · All Rights Reserved · RSS Artykuły · RSS Komentarze
Wes Hopkins Jersey